Menu

Kommende IF92 kampe/oversigt 9.5.-21.5.

image
09. maj 2022 kl. 12:19
Følgende kampe/oversigt .........

Dag Dato Kl Række Hjemmehold Udehold Spillested
Man 09-05- 18:00 U12 Drenge A2 (2010) 8M - Askov/Læborg GF - Esbjerg IF 92 (1) Askov Stadion
Man 09-05- 19:00 Veteraner Tjæreborg IF -  IF92       Tjæreborg
Tir 10-05- 17:30 U9 Drenge A (2013) 5M - Esbjerg IF 92-  Ølgod IF Sønderris
Tir 10-05- 18:05 U9 Drenge A (2013) 5M - Tjæreborg IF -  Esbjerg IF 92 Sønderris
Tir 10-05- 18:00 U9 Drenge C (2013) 5M - Esbjerg IF 92 (2) -  Esbjerg fB Skibhøj Anlæg
Tir 10-05- 18:00 U9 Drenge C (2013) 5M - Kvaglund IF -  Fanø B Skibhøj Anlæg
Tir 10-05- 18:35 U9 Drenge C (2013) 5M - Fanø B -  Sædding/G IF (1) Skibhøj Anlæg
Tir 10-05- 18:35 U9 Drenge C (2013) 5M - Esbjerg fB -  Kvaglund IF Skibhøj Anlæg
Tir 10-05- 19:10 U9 Drenge C (2013) 5M - Sædding/G IF (1) -  Esbjerg IF 92 (2) Skibhøj Anlæg

Tir 10-05- 19:00 Sydbank Pokal - Serie 3 FC Esbjerg Øst -  Tjæreborg IF Skibhøj Anlæg

Tir 10-05- 18:00 U13 Drenge C2 (2009) 8M - Hviding/ØV (2) -  Esbjerg IF 92 Ø Vedsted Idr
Ons 11-05- 18:30 Herresenior C2 7M - Esbjerg fB -  FC Esbjerg Øst (2) Esbjerg Kunst
Ons 11-05- 19:00 Esbj Old Boys Turn af 1972 Esbjerg IF 92 -  Fuglsang IF Skibhøj Anlæg
Tor 12-05- 18:00 U10 Drenge C (2012) 5M - Esbjerg IF 92 -  Spangsbjerg IF Skibhøj Anlæg
Tor 12-05- 18:00 U10 Drenge C (2012) 5M - Holsted FB (2) -  Sønderris SK (2) Skibhøj Anlæg
Tor 12-05- 18:35 U10 Drenge C (2012) 5M - Sønderris SK (2) -  Esbjerg fB Skibhøj Anlæg
Tor 12-05- 18:35 U10 Drenge C (2012) 5M - Spangsbjerg IF -  Holsted FB (2) Skibhøj Anlæg
Tor 12-05- 19:10 U10 Drenge C (2012) 5M - Esbjerg fB -  Esbjerg IF 92 Skibhøj Anlæg
Tor 12-05- 18:00 U11 Drenge B (2011) 8M - Esbjerg IF 92 -  Varde IF Skibhøj Anlæg
Tor 12-05- 18:00 U9 Drenge C (2013) 5M - Sædding/G IF (2) -  Esbjerg IF 92 (1) Sædding Skole
Tor 12-05- 18:35 U9 Drenge C (2013) 5M - Esbjerg IF 92 (1) -  Spangsbjerg IF Sædding Skole
Tor 12-05- 18:00 U12 Drenge B (2010) 8M - HTS Esbjerg -  IF 92 Tistrup St
Tor 12-05- 18:30 Herrer Serie 3 - Skovlund IF -  FC Esbjerg Øst Skovlund
Tor 12-05- 19:15 Herresenior C2 7M - Nordenskov IF -  FC Esbjerg Øst (1) Nordenskov
Søn 15-05- 13:00 Herrer Serie 5.2 11M/9M Jernved IF -  FC Esbjerg Øst Jernvedlund
Søn 15-05- 10:00 Hurricanes U16 Hurricanes -  Gæst Skibhøj Anlæg
Søn 15-05- 14:00 Hurricanes U19 Hurricanes -  Gæst Skibhøj Anlæg
Man 16-05- 19:00 Veteraner IF92 -  EfB              Skibhøj Anlæg
Man 16-05- 19:15 Kvinder C3 7M - Skovlund IF -  Esbjerg IF 92 Skovlund
Tir 17-05- 18:00 U13 Drenge C2 (2009) 8M - Esbjerg IF 92 -  Andrup IF Skibhøj Anlæg
Ons 18-05- 19:00 Esbj Old Boys Turn af 1972 BK-06 Esbjerg -  Esbjerg IF 92 Veldtofte Idr
Ons 18-05- 19:15 Herresenior C2 7M - FC Esbjerg Øst (2) -  Nordenskov IF Jerne Stadion
Tor 19-05- 19:15 Herresenior C2 7M - FC Esbjerg Øst (1) -  Gesten IF Veldtofte Idr
Fre 20-05- 19:00 Herrer Serie 3 - FC Esbjerg Øst -  Billund IF Jerne Stadion
Lør 21-05- 14:00 Herrer Serie 5.2 11M/9M FC Esbjerg Øst -  FC King George Jerne Stadion