Menu

Malurt for IF92 efter Grøn Koncert 2018 i sidste uge i Skibhøj

image
30. juli 2018 kl. 18:33
Malurt for IF92 efter Grøn Koncert torsdag i sidste uge i Skibhøj. Klubbens baneanlæg er tæt nabo til området, hvor koncerten afholdes. Rigtigt mange unge bruger vores bane 1 som opholdssted, og ikke mange tænker på at rydde op. Det bliver gjort dagen efter på ordentligt vis af Hjerting Badmintonklub. Men værre er, at der bliver begået hærværk på klubbens anlæg. Det er vi irriterede og vrede over sker.

Grøn Koncert 2018

Torsdag 26. juli 

Skibhøj

 

Unge koncertgæster opholder sig især på klubbens Bane 1 og omkring klubbens Klubhus, som er tæt nabo til pladsen, hvor Grøn Koncert bliver afholdt.

Vi prøver at affinde os med det på dagen.

Men vores tålmodighed med det er ved at blive slidt.

Hærværk på klubbens anlæg skal vi tilsyneladende også finde os i. Det har vi virkeligt svært ved. Nej, det er vi irriterede og vrede over sker.