Menu

Årets IF92 Fodbold Nytårskur løb af stabelen i går

image Kaj "Lunde" Pedersen i midten
01. januar 2019 kl. 13:01
IF92 fodbold årlige Nytårskur løb af stabelen i går Nytårsaftens dag i Klubhuset Veldtofte. Fortsat flot besøg til dette årlige træf i klubben. 86 årige Kaj "Lunde" Pedersen fik uddelt Årets Raket for sin altid utrolige hjælpsomhed og aldrig svigtende humør.

IF92 Fodbold 

Nytårskur 2018

Mandag 31.12. kl. 11-13

Klubhuset Veldtofte

 

Godt 100 mennesker mødte op til Kuren.

 

86 årige Kaj "Lunde" Pedersen fik Årets Raket overrakt. 

Kaj er utrolig hjælpsom og altid i godt humør.

Altid klar når der skal ske noget enten i Veldtofte eller i Skibhøj.

 

Kent Kjær Kristensen, tidligere 1. holdsspiller og tidligere formand i B 47, tog frisk ordet og efterlyste en større opbakning til klubbens 1. holds kampe - opbakning akkurat som til klubbens Nytårskur.

 

Kent Kjær Kristensen

 

Afholdelse af Årets Nytårskur 2018 var ottende gang.