Menu
Nyheder 03. februar kl. 13:21
Serie 1 Træningskampe inden sæsonopstart Forår 2016 Serie 1 træningskampe inden sæsonstart Forår 2016 findes under rubrikken SENIOR
Nyheder
Træningstart for Senior Afd. Forår 2016
Nyheder
Nytårskur 2015 fint besøg
Nyheder
IF92 Fodbold Ordinær Generalforsamling
Nyheder
Nytårskur
KOMMENDE KAMPE
Februar 2016
6.
lørdag
12.02
Esbjerg IF 92
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • 71608
Veldtoftehallen - Inde
Tjæreborg IF
Veldtoftehallen - Inde
6.
lørdag
12.32
Ribe BK (3)
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • 71608
Veldtoftehallen - Inde
Esbjerg IF 92
Veldtoftehallen - Inde
6.
lørdag
13.02
Esbjerg IF 92
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • 71608
Veldtoftehallen - Inde
Ølgod IF (1)
Veldtoftehallen - Inde
6.
lørdag
13.22
Jerne IF
Spillet
Herrer
U9
U9 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • 71608
Veldtoftehallen - Inde
Esbjerg IF 92
Veldtoftehallen - Inde
6.
lørdag
13.52
Bramming B (1)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A/B - inde (2005) / efter ombrydning • Pulje 2
Veldtoftehallen - Inde
Esbjerg IF 92
Veldtoftehallen - Inde
6.
lørdag
14.32
Tjæreborg IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A/B - inde (2005) / efter ombrydning • Pulje 2
Veldtoftehallen - Inde
Esbjerg IF 92
Veldtoftehallen - Inde
6.
lørdag
14.52
Esbjerg IF 92
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A/B - inde (2005) / efter ombrydning • Pulje 2
Veldtoftehallen - Inde
Varde IF (2)
Veldtoftehallen - Inde
6.
lørdag
15.10
Team Vest
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 3
Toftlund Hallerne - Inde
Esbjerg IF 92 (3)
Toftlund Hallerne - Inde
6.
lørdag
15.22
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge A/B - inde (2005) / efter ombrydning • Pulje 2
Veldtoftehallen - Inde
Holsted FB
Veldtoftehallen - Inde
6.
lørdag
15.50
Esbjerg IF 92 (3)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 3
Toftlund Hallerne - Inde
GIF Gram
Toftlund Hallerne - Inde
6.
lørdag
16.20
Løgum IF
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 3
Toftlund Hallerne - Inde
Esbjerg IF 92 (3)
Toftlund Hallerne - Inde
6.
lørdag
16.40
Esbjerg IF 92 (3)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 3
Toftlund Hallerne - Inde
Sønderris SK
Toftlund Hallerne - Inde
7.
søndag
10.00
Skjern GF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 25
Bramming GI-E Kunstgræsbane
Esbjerg IF 92
Bramming GI-E Kunstgræsbane
7.
søndag
10.10
Esbjerg IF 92
Kvinder
U10
U10 Piger - inde (2006) / efter ombrydning • 77302
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Spangsbjerg IF
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
7.
søndag
10.36
Esbjerg IF 92
Kvinder
U13
U13 Piger B - inde (2003) - Reg.-finale • Pulje 2
Marskhallen - inde
Askov/Malt UI
Marskhallen - inde
7.
søndag
10.40
GIF Gram
Kvinder
U10
U10 Piger - inde (2006) / efter ombrydning • 77302
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Esbjerg IF 92
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
7.
søndag
10.40
Esbjerg IF 92
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 25
Bramming GI-E Kunstgræsbane
Gauerslund IF (1)
Bramming GI-E Kunstgræsbane
7.
søndag
11.10
Bramming B (1)
Kvinder
U10
U10 Piger - inde (2006) / efter ombrydning • 77302
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Esbjerg IF 92
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
7.
søndag
11.12
Løjt IF
Kvinder
U13
U13 Piger B - inde (2003) - Reg.-finale • Pulje 2
Marskhallen - inde
Esbjerg IF 92
Marskhallen - inde
7.
søndag
11.20
Spangsbjerg IF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 25
Bramming GI-E Kunstgræsbane
Esbjerg IF 92
Bramming GI-E Kunstgræsbane
7.
søndag
11.52
Ribe BK
Herrer
U10
U10 Drenge A/B - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 3
Rødding Centret - Inde
Esbjerg IF 92
Rødding Centret - Inde
7.
søndag
12.00
Esbjerg IF 92
Kvinder
U13
U13 Piger B - inde (2003) - Reg.-finale • Pulje 2
Marskhallen - inde
Felsted IF
Marskhallen - inde
7.
søndag
12.22
Esbjerg IF 92
Herrer
U10
U10 Drenge A/B - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 3
Rødding Centret - Inde
Vorbasse B
Rødding Centret - Inde
7.
søndag
13.00
Tarp B
Herrer
U10
U10 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
EFI-hallen - Inde
Esbjerg IF 92
EFI-hallen - Inde
7.
søndag
13.22
Rødding IF
Herrer
U10
U10 Drenge A/B - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 3
Rødding Centret - Inde
Esbjerg IF 92
Rødding Centret - Inde
7.
søndag
13.40
Esbjerg IF 92
Herrer
U10
U10 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
EFI-hallen - Inde
Fanø B
EFI-hallen - Inde
7.
søndag
13.52
Esbjerg IF 92
Herrer
U10
U10 Drenge A/B - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 3
Rødding Centret - Inde
Askov/Malt UI (2)
Rødding Centret - Inde
7.
søndag
14.10
Jerne IF
Herrer
U10
U10 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 5
EFI-hallen - Inde
Esbjerg IF 92
EFI-hallen - Inde
7.
søndag
14.10
HTS
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 5
Kvaglundhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (1)
Kvaglundhallen - Inde
7.
søndag
14.20
Esbjerg IF 92 (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 5
Kvaglundhallen - Inde
Føvling/Stenderup UI
Kvaglundhallen - Inde
7.
søndag
14.30
Esbjerg IF 92
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2004) / efter ombrydning • 72403
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Kvaglund IF
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
7.
søndag
14.50
Esbjerg IF 92
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2004) / efter ombrydning • 72403
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Hviding IF
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
7.
søndag
14.50
Esbjerg IF 92 (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 5
Kvaglundhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Kvaglundhallen - Inde
7.
søndag
15.10
Esbjerg IF 92
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2004) / efter ombrydning • 72403
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
Bramming B
Bramming Kultur- & Fritidscenter - Inde
7.
søndag
15.10
Holsted FB
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 5
Kvaglundhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Kvaglundhallen - Inde
7.
søndag
15.20
Føvling/Stenderup UI
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 5
Kvaglundhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (1)
Kvaglundhallen - Inde
7.
søndag
15.40
Esbjerg IF 92 (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 5
Kvaglundhallen - Inde
Kvaglund IF
Kvaglundhallen - Inde
7.
søndag
16.00
Bramming B
Herrer
U12
U12 Drenge C - inde (2004) / efter ombrydning • Pulje 5
Kvaglundhallen - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Kvaglundhallen - Inde

NY HOVEDSPONSOR

STØT IF92

KONTAKT OS

STILLINGER OG RESULTATER

PIGERAKETTEN 2015

POKAL-EVENTYR 2014

POKAL-EVENTYR 2012

HOVEDSPONSORER

STØT IF92

KRÆMMERMARKED