Menu
Nyheder 06. januar kl. 15:05
Senior 2017 Træningsstart Senior 2017 starter træningen lørdag 28. Januar kl. 13,00 i Veldtofte Idrætspark. Efter træningen er klubben vært i Klubhuset Veldtofte.
Nyheder 2016
Flot fremmøde til Nytårskur 2016
Nyheder 2016
ØB's Venner afholder nytårsbanko mandag 2. januar
Nyheder 2016
Seniorafslutning 2016
Nyheder 2016
Nytårskur 2016

Køb din egen KLUBDRAGT

Køb tøj med dit navn og IF92 logo

NY BANE I SKIBHØJ

PIGERAKETTEN 2015

POKAL-EVENTYR 2014

POKAL-EVENTYR 2012

KOMMENDE KAMPE
Januar 2017
21.
lørdag
10.00
BK-06 Esbjerg
Herrer
Senior
Herresenior A - inde - Reg.-finale • Herresenior A - Pulje 1
Rødding Centret - Inde
Esbjerg IF 92
Rødding Centret - Inde
21.
lørdag
10.24
Esbjerg IF 92
Herrer
Senior
Herresenior A - inde - Reg.-finale • Herresenior A - Pulje 1
Rødding Centret - Inde
Aabenraa BK
Rødding Centret - Inde
21.
lørdag
10.48
Darum IF
Herrer
Senior
Herresenior A - inde - Reg.-finale • Herresenior A - Pulje 1
Rødding Centret - Inde
Esbjerg IF 92
Rødding Centret - Inde
22.
søndag
10.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2005) / efter ombrydning • 72402
Darum Fritidscenter - Inde
Darum IF
Darum Fritidscenter - Inde
22.
søndag
10.10
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 2
Vojenshallen - Inde
Vojens BI
Vojenshallen - Inde
22.
søndag
10.12
Glejbjerg SF
Kvinder
U14
U14 Piger - inde (2003) • 78404
Helle Hallen - Inde
Esbjerg IF 92
Helle Hallen - Inde
22.
søndag
10.24
Esbjerg IF 92 (1)
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2002) • 73701
Hærvejshallen - Inde
Bække SF
Hærvejshallen - Inde
22.
søndag
10.30
Sommersted IF
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2005) / efter ombrydning • 72402
Darum Fritidscenter - Inde
Esbjerg IF 92
Darum Fritidscenter - Inde
22.
søndag
10.40
Føvling/Stenderup UI
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 2
Vojenshallen - Inde
Esbjerg IF 92
Vojenshallen - Inde
22.
søndag
10.48
Esbjerg IF 92 (1)
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2002) • 73701
Hærvejshallen - Inde
Gørding/Lourup IF
Hærvejshallen - Inde
22.
søndag
10.48
Sønderris SK (2)
Kvinder
U14
U14 Piger - inde (2003) • 78404
Helle Hallen - Inde
Esbjerg IF 92
Helle Hallen - Inde
22.
søndag
11.00
Ribe BK
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2005) / efter ombrydning • 72402
Darum Fritidscenter - Inde
Esbjerg IF 92
Darum Fritidscenter - Inde
22.
søndag
11.10
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 2
Vojenshallen - Inde
Stepping IF
Vojenshallen - Inde
22.
søndag
11.24
Holsted FB
Kvinder
U14
U14 Piger - inde (2003) • 78404
Helle Hallen - Inde
Esbjerg IF 92
Helle Hallen - Inde
22.
søndag
11.30
Hviding IF
Herrer
U11
U11 Drenge B - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 2
Vojenshallen - Inde
Esbjerg IF 92
Vojenshallen - Inde
22.
søndag
11.30
Esbjerg IF 92
Herrer
U12
U12 Drenge B - inde (2005) / efter ombrydning • 72402
Darum Fritidscenter - Inde
Jerne IF
Darum Fritidscenter - Inde
22.
søndag
11.36
JBS (1)
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2002) • 73701
Hærvejshallen - Inde
Esbjerg IF 92 (1)
Hærvejshallen - Inde
22.
søndag
12.12
NUIF
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2002) • 73701
Hærvejshallen - Inde
Esbjerg IF 92 (1)
Hærvejshallen - Inde
22.
søndag
12.12
Esbjerg IF 92
Kvinder
U14
U14 Piger - inde (2003) • 78404
Helle Hallen - Inde
Næsbjerg RUI (1)
Helle Hallen - Inde
22.
søndag
12.24
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 4
Hodde-Tistrup Hallen - Inde
Spangsbjerg IF
Hodde-Tistrup Hallen - Inde
22.
søndag
13.14
Esbjerg IF 92
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 4
Hodde-Tistrup Hallen - Inde
HTS (1)
Hodde-Tistrup Hallen - Inde
22.
søndag
13.20
Strellev/Lyne GU
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Lyne Hallen - Inde
Esbjerg IF 92
Lyne Hallen - Inde
22.
søndag
13.40
Esbjerg IF 92
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Lyne Hallen - Inde
Varde IF
Lyne Hallen - Inde
22.
søndag
13.44
Jerne IF
Herrer
U11
U11 Drenge C - inde (2006) / efter ombrydning • Pulje 4
Hodde-Tistrup Hallen - Inde
Esbjerg IF 92
Hodde-Tistrup Hallen - Inde
22.
søndag
14.00
Esbjerg IF 92
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Lyne Hallen - Inde
Jerne IF
Lyne Hallen - Inde
22.
søndag
14.40
Sønderris SK
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Lyne Hallen - Inde
Esbjerg IF 92
Lyne Hallen - Inde
22.
søndag
15.10
Esbjerg IF 92
Herrer
U10
U10 Drenge B - inde (2007) / efter ombrydning • Pulje 4
Lyne Hallen - Inde
Skovlund/Ansager
Lyne Hallen - Inde
22.
søndag
16.00
Esbjerg IF 92 (2)
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2002) • 73702
Helle Hallen - Inde
Ølgod IF (1)
Helle Hallen - Inde
22.
søndag
16.48
Næsbjerg RUI
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2002) • 73702
Helle Hallen - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Helle Hallen - Inde
22.
søndag
17.12
JBS (2)
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2002) • 73702
Helle Hallen - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Helle Hallen - Inde
22.
søndag
17.48
Blåbjerg
Herrer
U15
U15 Drenge C - inde (2002) • 73702
Helle Hallen - Inde
Esbjerg IF 92 (2)
Helle Hallen - Inde

HOVEDSPONSORER

STØT IF92

Køb din egen KLUBDRAGT